• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Голосування почалося. Як проголосувати онлайн за проекти Бюджету участі: покрокова інструкція.

У жителів м. Маріуполь з'явилася унікальна можливість підтримати важливі для міста проекти. 1 жовтня 2018 р. стартувало онлайн голосування за проекти Бюджету громадської участі, яке триватиме до 15 жовтня 2018 р.

У розділі «Переглянути проекти» на сайті Бюджету участі https://pb.mariupolrada.gov.ua/projects  на даний момент існує 35 проектів. Всі вони розділені за категоріями:

- «естетичне облаштування міста»;

- «культура, спорт та туризм»;

- «вуличне освітлення»;

- «дорожньо-транспортна інфраструктура»;

- «енергозбереження»;

- «соціальний захист»;

- «охорона здоров'я».

1) Вам потрібно вибрати 1 найбільш вартий проект серед малих проектів і 1 - серед великих проектів. Щоб полегшити собі завдання, можна скористатися фільтрами по статусу, типу, категорії, району та бюджету. Якщо ви вже знаєте назву або номер своїх улюблених проектів, введіть цю інформацію в рядку пошуку.

2) Потім потрібно зареєструватися на порталі. Для цього натисніть кнопку «Проголосувати» або «Вхід».

 Якщо ви вже зареєстровані в системі, увійдіть за допомогою логіна (телефону або номера паспорта) та пароля від «Громадського проекту».

Зареєструватися або увійти в систему можливо через додаток партнерів або за допомогою e-mail. Щоб зареєструватися або увійти, якщо у вас немає пароля, виберіть один із способів.

1. У вікні авторизуйтесь за допомогою Bank ID для клієнтів Ощадбанку.

НБУ Bank ID (Ощадбанк) - спосіб верифікації громадян через українські банки для отримання адмінпослуг через Інтернет. В даному випадку зареєструватися зможуть клієнти Ощадбанку. Увійшовши в систему через номер своєї банківської картки, банк автоматично відправить сайту ваші дані, а саме прізвище, ім'я та по батькові, стать і дату народження, ідентифікаційний номер, адреса реєстрації, номер телефону, e-mail адресу, скан-копії паспорта та ідентифікаційного коду.2. У вікні авторизуйтесь за допомогою Bank ID Приват банку, банку «ПІВДЕННИЙ», А-банку, КОНКОРД банку або електронного цифрового підпису.


Приват Bank ID - за такою ж схемою, як і в попередньому випадку. Вам не варто боятися вводити свій номер карти, адже сайт є державним і перевіреним. Після того, як ви ввели номер карти або логін і пароль в Приват24, вам прийде смс-повідомлення з кодом підтвердження. Введіть його і на цьому процес реєстрації завершено, а займе він не більше п'яти хвилин.

Електронної цифровий підпис - такий вид реєстрації передбачає реквізит електронного документа, отриманий в результаті перетворення інформації з використанням вашого підпису. Але радимо вам використовувати перші два способи - вони простіше.

3. Реєстрація через e-mail.

У вікні зареєструйтеся, натиснувши кнопку «Реєстрація».


Заповніть необхідну інформацію. Завантажте скан-копію всіх заповнених сторінок паспорту (у форматі jpg, pdf) з обов'язковою скан-копію Вашої прописки або іншого документа, що підтверджує ваше проживання в м.Маріуполь.

Придумайте пароль не менше 5 символів, якщо хочете швидко входити в систему з логіном і паролем в подальшому. Натисніть кнопку «Зареєструватіся».

4. Виконуйте інструкції.

Після реєстрації система повертає користувача на сторінку обраного проекту. Тепер потрібно натиснути кнопку «Проголосувати», що з'явилася. Важливо пам'ятати, що віддати свій голос можна тільки за 1 великий проект і за 1 малий проект. Якщо щось пішло не так, і зареєструватися не вдалося, потрібно написати в службу підтримки на сторінці за посиланням https://pb.mariupolrada.gov.ua/contacts.

Тепер натиснувши на кнопку «Проголосувати» у розділі «Переглянути проекти» для вас відкривається детальний опис проекту з фотографіями, детальним описом, бюджетом та іншою інформацією. Справа висвічується віконце, в якому ви можете проголосувати за даний проект, також там видно, скільки ще голосів у вас залишилося.

Як бачите, процедура не складна, але досить важлива для міста.

Приєднуйтесь до голосування!