• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

З 1 травня стартує новий прийом проектів "Бюджету громадської участі"

Вже другий рік Маріупольська міська рада впроваджує програму "Бюджет громадської участі", що надає Вам можливість перетворити Ваше місто на місто мрії, пропонуючи проекти, які будуть реалізовані за кошти місцевого бюджету наступного року після визначення проектів-переможців.

1.    Сформуйте ідею: чого саме не вистачає місту, що можна покращити? Для подання проекту здійсніть розрахунок бюджету, оберіть назву, стисло викладіть ідею проекту, проблему та рішення, зберіть необхідну кількість голосів підтримки проекту, щоб він був прийнятий до розгляду: для малих проектів - 25 голосів, для великих - 50 голосів.

З 1 травня до 30 червня зареєструйтесь та подайте проект на сайті бюджету участі м. Маріуполь https://pb.mariupolrada.gov.ua/ або завантажте бланк друкованої заявки с підписним листом (заповніть та віднесіть до Центру надання адміністративних послуг). Ви можете подати 1 великий проект та/або 1 малий проект.

Проект має відповідати наступним критеріям:

·       малі проекти вуличного, квартального, районного значення з бюджетом від 20 тис. грн. до 200 тис. грн.;

·       великі проекти міжрайонного, загальноміського значення з бюджетом від 200 тис. грн. до 500 тис. грн.

·       можливість реалізації проекту не більше ніж 12 місяців;

·       стосується тільки 1 загальнодоступного  об’єкту, який належить до комунальної власності або загальноміських заходів;

·       спрямований на покращення інфраструктури міста;

·   проекти, які включають у собі закупівлю обладнання для комунальних установ, можуть передбачати проведення внутрішніх ремонтних робіт, якщо вартість цих робіт становить менше 10% кошторису проекту;

·       в рамках громадського бюджету м. Маріуполя не фінансуються проекти, які суперечать чинному законодавству України; напрямкам діяльності, визначеним міськими комплексними, цільовими та галузевими програмами; передбачають виключно розробку проектної документації; реалізація яких передбачає залучення додаткової штатної чисельності до штату бюджетної установи та постійного її утримання за рахунок коштів міського бюджету; носять фрагментарний характер (виконання одного з елементів (кроків) завдання в майбутньому вимагатиме прийняття подальших елементів); мають бути реалізовані на території поза межами компетенції міської ради, суперечать діючим програмам міста або дублюють заплановані заходи розпорядників бюджетних коштів, які передбачені цими програмами протягом двох років від дати подання проекту.

2.    З 1 липня по 19 вересня виконавчі органи Маріупольської міської ради розглядають проекти. В цей час автори можуть отримати проект на доопрацювання.

3.    З 1 по 21 жовтня жителі міста голосують за проекти онлайн на сайті бюджету участі або у Центрі надання адміністративних послуг, заповнивши паперовий бланк. Автори рекламують та просувають свої проекти, щоб отримати найбільшу кількість голосів. Кожен житель міста може проголосувати за 1 великий та 1 малий проект.

4.  З 22 жовтня по 6 листопада визначаються проекти-переможці. 6 листопада проекти-переможці оприлюднюються на сайті бюджету участі.

5.    Наступного року місто в особі міської ради починає втілювати ідеї. За цим процесом можна стежити онлайн. День за днем місто змінюється на краще завдяки Вам.