• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Інформаційна довідка

БЮДЖЕТ УЧАСТІ

 
Вже четвертий рік ми впроваджуємо програму «Бюджет громадської участі», що надає Вам можливість перетворити Ваше місто на місто мрії, пропонуючи проєкти, які будуть реалізовані за кошти місцевого бюджету наступного року після визначення проєктів-переможців.
 
Загальний обсяг видатків, що планується спрямувати на реалізацію проєктів в 2022 році становить до 1,0% від затвердженого розміру бюджету розвитку м. Маріуполя, але не менш ніж 7 000 000 грн. Проєкти поділяються на два види: освітні та інші. На «Освітні» проєкти виділяється не більше 50% загального обсягу громадського бюджету м. Маріуполя. Кожен вид проєктів поділяється на «великі» та «малі» проєкти, з яких на малі проєкти – виділяється 60% від коштів виділених на вид проєкту які рівномірно розподіляються по районах міста (15% загального обсягу громадського бюджету м. Маріуполя на кожен район) та на великі виділяється 40% від коштів виділених на вид проєкту.

 

ЯК РЕАЛІЗУВАТИ СВОЮ ІДЕЮ?
 
·       Сформуйте ідею: чого саме не вистачає місту, що можна покращити?


·       Здійсніть розрахунок бюджету (з урахуванням закупівлі сировини, матеріалів, комплектуючих та інших витрат, необхідних для реалізації проєкту). Ви можете подавати:
1) малі проєкти з бюджетом від 20 000,00 грн. до 300 000,00 грн.;
2) великі проєкти з бюджетом від 300 000,01 грн. до 600 000,00 грн.


·       З 1 по 31 травня заповніть заявку на сайті бюджету участі м. Маріуполь https://pb.mariupolrada.gov.ua/ або завантажте бланк друкованої заявки (заповніть та віднесіть Центр надання адміністративних послуг). Оберіть назву та тематику, стисло поясніть ідею проєкту, проблему та рішення. Зберіть необхідну кількість голосів підтримки проєкту, щоб він був прийнятий до розгляду: для малих проєктів - 25 голосів, для великих - 50 голосів.


·       Проєкт має відповідати наступним критеріям:
1)        малі проєкти вуличного, квартального, районного значення з бюджетом від 20 тис. грн. до 300 тис. грн.;
2)       великі проєкти міжрайонного, загальноміського значення з бюджетом від 300 тис. грн. до 600 тис. грн.
3)       можливість реалізації проєкту не більше ніж 12 місяців;
4)       спрямований на покращення інфраструктури міста;
5)      стосується тільки 1 загальнодоступного  об’єкту, який належить до комунальної власності та який в не передано в користування іншим особам (крім комунальних підприємств, закладів, установ);
6)       проєкти які стосуються приміщень комунальних підприємств, установ та закладів повинні бути комплексними, та не можуть передбачати проведення поточних чи капітальних ремонтних робіт лише окремих його елементів (стелі, підлоги, вікон тощо).


·       В рамках громадського бюджету м. Маріуполя не фінансуються проєкти, які:
- суперечать чинному законодавству України; напрямкам діяльності, визначеним міськими комплексними, цільовими та галузевими програмами;
- передбачають виключно розробку проєктної документації;
- реалізація яких передбачає залучення додаткової штатної чисельності до штату бюджетної установи та постійного її утримання за рахунок коштів міського бюджету;
- носять фрагментарний характер (виконання одного з елементів (кроків) завдання в майбутньому вимагатиме прийняття подальших елементів);
- передбачають ремонт або заміну мереж каналізаційних, водовідведення або водопостачання; роботи з асфальтування автомобільних доріг;
- передбачають поліпшення стану житлового фонду, у т.ч. проведення поточного ремонту під’їздів багатоквартирних будинків;
- мають бути реалізовані на території поза межами компетенції міської ради;
- суперечать діючим програмам міста або дублюють заплановані заходи розпорядників бюджетних коштів, які передбачені цими програмами протягом двох років від дати подання проєкту.


·       З 1 червня по 30 вересня виконавчі органи Маріупольської міської ради розглядають проєкти. В цей час автори можуть отримати проєкт на правку.


·       Після проходження модерації розкажіть про свій проєкт та збільшить шанси на виграш. Попрохайте друзів і знайомих підтримати проєкт на голосуванні. Організуйте рекламну кампанію свого проєкту.


·       З 1 по 21 жовтня жителі міста голосують за проєкти онлайн на сайті бюджету участі або у Центрі надання адміністративних послуг, заповнивши паперовий бланк. Автори рекламують та просувають свої проєкти, щоб отримати найбільшу кількість голосів. Кожен житель міста може проголосувати за 1 великий та 1 малий проєкт.


·       З 22 жовтня по 25 листопада визначаються проєкти-переможці.


·       26 листопада проєкти-переможці оприлюднюються на сайті бюджету участі.


·       Наступного року місто в особі міської ради починає втілювати ідеї. За цим процесом можна стежити онлайн. День за днем місто змінюється на краще завдяки Вам.