• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Інформаційна довідка

БЮДЖЕТ УЧАСТІ

 

Вже третій рік ми впроваджуємо програму «Бюджет громадської участі», що надає Вам можливість перетворити Ваше місто на місто мрії, пропонуючи проекти, які будуть реалізовані за кошти місцевого бюджету наступного року після визначення проектів-переможців.

 

Загальний обсяг видатків, що планується спрямувати на реалізацію проектів в 2021 році становить до 1,0% від затвердженого розміру бюджету розвитку м. Маріуполя, але не менш ніж 7 000 000 грн., з яких на малі проекти – 60% (4 200 000 грн.) та на великі – 40% (2 800 000 грн.)

ЯК РЕАЛІЗУВАТИ СВОЮ ІДЕЮ?

 

·       Сформуйте ідею: чого саме не вистачає місту, що можна покращити?

·       Здійсніть розрахунок бюджету (з урахуванням розробки проектної документації; закупівлі сировини, матеріалів, комплектуючих та інших витрат, необхідних для реалізації проекту). Ви можете подавати:

1)            малі проекти з бюджетом від 20 000,00 грн. до 200 000,00 грн.;

2)           великі проекти з бюджетом від 200 000,01 грн. до 500 000,00 грн.

·       З 1 травня по 30 червня заповніть заявку на сайті бюджету участі м. Маріуполь https://pb.mariupolrada.gov.ua/ або завантажте бланк друкованої заявки (заповніть та віднесіть Центр надання адміністративних послуг). Оберіть назву та тематику, стисло поясніть ідею проекту, проблему та рішення. Зберіть необхідну кількість голосів підтримки проекту, щоб він був прийнятий до розгляду: для малих проектів - 25 голосів, для великих - 50 голосів.

·       Проект має відповідати наступним критеріям:

1)            можливість реалізації проекту протягом одного бюджетного періоду;

2)           стосується тільки 1 об’єкту, який належить до комунальної власності або загальноміських заходів;

3)           спрямований на покращення інфраструктури міста;

4)           проекти, які включають у собі закупівлю обладнання для комунальних установ, можуть передбачати проведення внутрішніх ремонтних робіт, якщо вартість цих робіт становить менше 10% кошторису проекту;

5)           в рамках громадського бюджету м. Маріуполя не фінансуються проекти, які суперечать чинному законодавству України; напрямкам діяльності, визначеним міськими комплексними, цільовими та галузевими програмами; передбачають виключно розробку проектної документації; реалізація яких передбачає залучення додаткової штатної чисельності до штату бюджетної установи та постійного її утримання за рахунок коштів міського бюджету; носять фрагментарний характер (виконання одного з елементів (кроків) завдання в майбутньому вимагатиме прийняття подальших елементів); мають бути реалізовані на території поза межами компетенції міської ради.

·       З 16 липня по 17 вересня виконавчі органи Маріупольської міської ради розглядають проекти. В цей час автори можуть отримати проект на правку.

·       Після проходження модерації розкажіть про свій проект та збільшить шанси на виграш. Попрохайте друзів і знайомих підтримати проект на голосуванні. Організуйте рекламну кампанію свого проекту.

·       З 1 по 21 жовтня жителі міста голосують за проекти онлайн на сайті бюджету участі або у Центрі надання адміністративних послуг, заповнивши паперовий бланк. Автори рекламують та просувають свої проекти, щоб отримати найбільшу кількість голосів. Кожен житель міста може проголосувати за 1 великий та 1 малий проект.

·       З 22 жовтня по 6 листопада визначаються проекти-переможці.

·       6 листопада проекти-переможці оприлюднюються на сайті бюджету участі.

·       Наступного року місто в особі міської ради починає втілювати ідеї. За цим процесом можна стежити онлайн. День за днем місто змінюється на краще завдяки Вам.